Engelsiz Gaziantep Spor Haberleri

YENİ SEZONUMUZUN İLK MAÇI..!

YENİ SEZONUMUZUN İLK MAÇI..!

Gaziantep'i Engelli Sandalye Basketbol  1. liginde temsil eden  Engelsiz Gaziantepspor ,13 cumartesi saat 11.00'de Kamil Ocak Kapalı Spor Salonunda Kıbrıs Turkcel Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile karşılaşacak.

MAÇ SAATİNİ BEKLİYORLAR

Türkiye Bedensel Engelliler   Spor  Federasyonu  2018-2019 faaliyet programında yer alan Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.liginde  faaliyet gösteren ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep şubesinin kuruluşu olan Engelsiz Gaziantepspor lig öncesi çalışmalarını Kamil Ocak Kapalı Spor salonunda hazırlanarak maç saatini bekliyor

SOKAKTAN SALONU

Geçen sezon kadrosundan altı oyuncusu ve antrenörü ayrılan, Engelsiz Gaziantepspor yeniden yapılanarak ve tamamı Gaziantepte yerleşık  genç ,yetenekli engellilerden oluşan bir takım kurdu. Sokaktan salona sloganıyla hareket eden takımımız daha çok engelli genci sporla birlikte yaşam kalitelerini artırıcı faaliyetlerde bulunmak istiyor. Sezona Adana'da, on beş yıl Tekerlekli Sandalye Basketbola önce sporculukla şimdi ise antrenör olarak görev yapan Milli Takım hocalığı yapmış İlker Yenigün ile anlaşarak başladı.

KALENDER UMUTLU

Kıbrıs K.K.T.C –TÜRKCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol maçı öncesi yeni sezonu değerlendiren Engelsiz Gaziantepspor ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, "Takımımız bir sivil toplum temsilcisidir. Kısıtlı bütçesini yardımsever ,gönüllü kişi ve kuruluşlardan temin etmektedir. Tekerlekli Sandalye Basketbol liglerindeki Transfer ücretlerinin yükselmesi nedeniyle, Yönetim Kurulumuz toplanarak,  tüzümüğüz gereğide daha çok yetenekli engelli genci sporla buluşturma kararı aldı. Pahalı transferlere hem karşıyız, hem bütçemiz yok. Amacımız daha çok çocuk ve genci spora kazandırmak. Biz bir spor atölyesi gibiyiz. Sakatlar derneğindeki üyelerimizden ve üye çocuklarından takımımıza sporcu kazandırıyoruz. Çok iyi bir hoca ve eğitmen olan antrenörümüz İlker Yenigün  ile bu yıl yeni gençler kazandırcağımıza inanıyorum.. Başarılı olmak için yürüdüğümüz bu yolda,desteklerinden dolayı Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ökkeş Demir'e teşekkür ediyorum"  dedi.

RAKİP KIBRIS