Spor Haberleri
YENİ SEZONUMUZUN İLK MAÇI..!
12 Ekim 2018

Gaziantep'i Engelli Sandalye Basketbol  1. liginde temsil eden  Engelsiz Gaziantepspor ,13 cumartesi saat 11.00'de Kamil Ocak Kapalı Spor Salonunda Kıbrıs Turkcel Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile karşılaşacak.

MAÇ SAATİNİ BEKLİYORLAR

Türkiye Bedensel Engelliler   Spor  Federasyonu  2018-2019 faaliyet programında yer alan Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.liginde  faaliyet gösteren ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep şubesinin kuruluşu olan Engelsiz Gaziantepspor lig öncesi çalışmalarını Kamil Ocak Kapalı Spor salonunda hazırlanarak maç saatini bekliyor

SOKAKTAN SALONU

Geçen sezon kadrosundan altı oyuncusu ve antrenörü ayrılan, Engelsiz Gaziantepspor yeniden yapılanarak ve tamamı Gaziantepte yerleşık  genç ,yetenekli engellilerden oluşan bir takım kurdu. Sokaktan salona sloganıyla hareket eden takımımız daha çok engelli genci sporla birlikte yaşam kalitelerini artırıcı faaliyetlerde bulunmak istiyor. Sezona Adana'da, on beş yıl Tekerlekli Sandalye Basketbola önce sporculukla şimdi ise antrenör olarak görev yapan Milli Takım hocalığı yapmış İlker Yenigün ile anlaşarak başladı.

KALENDER UMUTLU

Kıbrıs K.K.T.C –TÜRKCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol maçı öncesi yeni sezonu değerlendiren Engelsiz Gaziantepspor ve Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, "Takımımız bir sivil toplum temsilcisidir. Kısıtlı bütçesini yardımsever ,gönüllü kişi ve kuruluşlardan temin etmektedir. Tekerlekli Sandalye Basketbol liglerindeki Transfer ücretlerinin yükselmesi nedeniyle, Yönetim Kurulumuz toplanarak,  tüzümüğüz gereğide daha çok yetenekli engelli genci sporla buluşturma kararı aldı. Pahalı transferlere hem karşıyız, hem bütçemiz yok. Amacımız daha çok çocuk ve genci spora kazandırmak. Biz bir spor atölyesi gibiyiz. Sakatlar derneğindeki üyelerimizden ve üye çocuklarından takımımıza sporcu kazandırıyoruz. Çok iyi bir hoca ve eğitmen olan antrenörümüz İlker Yenigün  ile bu yıl yeni gençler kazandırcağımıza inanıyorum.. Başarılı olmak için yürüdüğümüz bu yolda,desteklerinden dolayı Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ökkeş Demir'e teşekkür ediyorum"  dedi.

RAKİP KIBRIS 
Diğer Haberler
ENGELSIZGAZIANTEPSPOR-SAMSUN ENGELLILERGUCU
ENGELSİZ GAZİANTEP-YALOVA ORTOPEDİKLER TEKERLEKLİ SANDALYE BAKETBOL
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR-AKSARAY BELEDİYESİ
ANTALYA ASAT & ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR
ZAFERLE DÖNDÜLER
İLK YARININ SON DEPLASMANI
YENİ SEZONUMUZ HAYIRLI OLSUN...
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR KULUBÜ'NDE ÖNEMLİ TOPLANTI
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR'DAN SAYIN VALİMİZE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SERİYE BAĞLADILAR..!
Video

Güncel Duyurular
Engelsiz Gaziantepspor'un Tuzla Maçındaki Başarısı
Başkanımız Hulusi Kalender'in Onur gecesi
EKPSS VE KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız , Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığının 2019/2020 yılı faaliyet programında bulunan ?Bedensel Engelliler Şehit İlyas Kaya Tekerlekli Sandalye Basketbol Sezonu 1.ligin
Engelsiz Gaziantepspor 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 16.00 da Batman Belediyespor Tekerlekli sandalye Basketbol takımı ile Kamil ocak kapalı spor salonunda karşılaşacaktır. Tüm spor severleri bu heyecanlı maça bekliyoruz.
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR KAMİL OCAK'TA
Engelsiz Gaziantepspor'un önemli maçı
Gazisehrimizi Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Liginde temsil eden Engelsiz Gaziantepspor 13 Ekim cumartesi gunu yarin saat 11.00 de Kamil Ocak Kapali Spor Salonunda Kibris Turkcel Tekerlekli Sandalye Basketbol takimi ile karsilasacaktir.Tum Spor seve
Yeni sezonda ilk maçımız Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile 13 Ekim 2018 de olacaktır.. Tüm spor severleri bu heyecanlı ve ilk maçımıza bekliyoruz.
Diger Duyurular  Anket
Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi çalışmalarından memnun musunuz?
 

Faydali Linkler
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Valiliği
Gaziantep Ticaret Odası
Gaziantep Sanayi Odası
Şehitkamil Belediyesi
 
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Projeler  |  Haberler  |  Foto Galeri  |  İletişim

© 2009 Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi

VEMEDYA


Bugüne Kadarki Toplam Ziyaretçi Sayısı: 668216