Sizden Gelenler
ENGELLİ OLMAK YAŞAMAMAK DEĞİLDİR.....
11 Þubat 2010

      Ben 26 yaşında, doğuştan el ve ayaktan özürlü bir bayanım. Boyum 1.10 cm .Aileminde ilk çocuğuyum. Ben üç yaşında ilk defa özürlülük duygusuyla tanıştım.Benim en yakınım benden utandığını söylediğinde ilk defa özürlülük duygusuyla tanıştım.7 yaşındayken Antep ‘e taşındık.Buradada sağ olsunlar bu duyguyu bana sıkça yaşattılar ve devamı geldi.

       Okula gitme zamanım geldi. Annem babam beni okula kaydettirmeye götürdüler. Müdür bana baktı ve kızınızı okula alamam dedi. Okula alırsam dalga geçerler ve kendisi de alışamaz.

Böylece benim okul hayatım başlamada bitmiş oldu. Ama ben okumaktan hiç vazgeçmedim, ailemin de desteğiyle evde okumayı ve yazmayı öğrendim. Açıkçası kendimin öğretmeni oldum.

        Kardeşlerim okula başladığında onlarla beraber ders çalıştım. Bununla da kalmadım onlara derslerinde yardımcı oldum. Bir gün kardeşimin öğretmeni beni çağırmış. Yardım ettiğim ödevinden iyi not almıştı. Engelli olduğumu belirtince , beni tanımak istemiş. Çok sevinmiştim.

         Ben hiçbir zaman kendi güvenimi kaybetmedim, yaşamaktan bıkmadım, hayatı olduğu gibi kabul ettim. Çünkü   ben özürlü doğmak istemedim kimsenin böyle bir tercih hakkı yok. Yaradan rabbim böyle istedi. Ama bir bulu7şma noktamız var orası da derneğimiz. Ben hayatın anlamını ve mücadelesini derneğe üye olduktan sonra öğrendim.Bizim toplum içine çıkmamızı sağlıyor.Derneğin bizim için açmış olduğu el becerileri kursunda ve diğer faliyetlerinde kendimize olan güvenimiz artıyor.Biliyoruz ki biz engellilerde bir şeyler üretebiliriz. Bize bu imkanları sağladığı için başkanımız Hulusi Kalender beyefendiye ,değerli hocamız Yüksel Kayadaleren hanıma ve  bize çok çok emeği geçen şoförümüz Muharrem Güngördü ağabeyimize çok teşşekür ederim. Benim sosyal hayatla hiç ilgim yoktu,  çok çekingen biriydim, insan içine  çıkmazdım. Bu anlamda onlara minnettarız.

          Şimdi hayatı daha çok seviyorum, kendime daha çok güveniyorum. Zor bulunan bir şey var ki ben ona sahibim arkadaşlarım dostlarım beni karşılıksız seven dortlarım………

          İnandığım bir şey var engelli olmak yaşamamak anlamına gelmez, bir şeyleri başarmak için azmetmek gerektiğine inanıyorum. Engelli olun veya olmayın hiç farkketmez yaşamayı sevmek zaten güzellikleri beraberinde getiriyor. Ben kendimi engelli görmüyorum, birileri hatırlatmadığı sürece………

                                                                       LÜTFİYE UĞURLUDiğer Yazılar
BAŞARISIZLIKTAN GELEN S E R V E T
MUHARREM GÜNGÖRDÜ İLE SÖYLEŞİ
Görüntüm çok çirkin ! Beni kimse Sevmiyor !
Video

Güncel Duyurular
DUYURUDUR!! TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ GAZİANTEP ŞUBESİ OLARAK; YILLARDIR BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLEN ''ÜLKEME KATKI İÇİN ENGELLİ DEĞİLİM İSTİHDAM PROJESİ'' 01.10.2020 TARİHİ İTİBARİYLE YENİDEN FAALİYETE BAŞLAYACAKTIR.
2020-2021 SEZONU 1.LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ. YAKINDA ANTRENMANALARA BAŞLAYACAK OLAN ENGELSİZ GAZİANTEP SPOR KULÜBÜ TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI OYUNCULARI; YENİ SEZONA ÇOK İYİ HAZIRLANACAKLARINI VE ÇOK HEYECANLI OLDUKLARINI SÖYLEDİLER.
ENGELSİZ ATÖLYELER ÜRETİM VE TÜKETİM KOOPERATİFİ OLARAK SPARIŞLERINIZ ÜZERINE ENGELLI BIREYLERIMIZIN HAZIRLADIĞI ÜRÜNLER ILE 01/09/2020 İTİBARİYLE ÜRETIME DEVAM ETMEKTEYIZ . SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.
TÜRKIYE SAKATLAR DERNEĞI GAZIANTEP ŞUBESI OLARAK 01/09/2020 TARIHI ITIBARIYLE ENGELLI BIREYLERIMIZE YÖNELIK GERÇEKLEŞTIRILECEK OLAN PROJEMIZ KAPSAMINDA GEREKLI ÇALIŞMALARA BAŞLANMIŞTIR. SAĞLIKLI GÜNLER DILERIZ
Engelsiz Gaziantepspor'un Tuzla Maçındaki Başarısı
Başkanımız Hulusi Kalender'in Onur gecesi
EKPSS VE KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU
ENGELSİZ GAZİANTEPSPOR Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız , Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığının 2019/2020 yılı faaliyet programında bulunan ?Bedensel Engelliler Şehit İlyas Kaya Tekerlekli Sandalye Basketbol Sezonu 1.ligin
Engelsiz Gaziantepspor 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 16.00 da Batman Belediyespor Tekerlekli sandalye Basketbol takımı ile Kamil ocak kapalı spor salonunda karşılaşacaktır. Tüm spor severleri bu heyecanlı maça bekliyoruz.
Diger Duyurular  Anket
Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi çalışmalarından memnun musunuz?
 

Faydali Linkler
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Valiliği
Gaziantep Ticaret Odası
Gaziantep Sanayi Odası
Şehitkamil Belediyesi
 
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Projeler  |  Haberler  |  Foto Galeri  |  İletişim

© 2009 Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi

VEMEDYA


Bugüne Kadarki Toplam Ziyaretçi Sayısı: 821772